Hoppa över till innehåll
Grön uppkopplad stad

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på KumBro.

Peter Lilja

Verkställande direktör

019-673 22 61peter.lilja@kumbro.se

Niklas stefansson

tf. verksamhetschef

KumBro Stadsnät

070-337 01 48niklas.stefansson@kumbro.se

Linda Kanto

tf administrativ chef

Energi- och affärscontroller

019-761 22 34linda.kanto@kumbro.se

Annelie Persson

Ekonomiansvarig

019-761 22 42annelie.persson@kumbro.se

Sofia Thorell

Försäljningsansvarig

KumBro Stadsnät

019-673 22 67sofia.thorell@kumbro.se

Rasmus Thorsén

Försäljning villa, fiber på landsbygd

KumBro Stadsnät

019-673 22 63rasmus.thorsen@kumbro.se

Henrik Ånger

Projektledare

KumBro Stadsnät

019-761 22 57henrik.anger@kumbro.se

Amanda Lagerquist

Redovisningsekonom

019-761 22 35amanda.lagerquist@kumbro.se

Richard Malmgren

Nätansvarig

KumBro Stadsnät

019-761 22 32richard.malmgren@kumbro.se

Samuel Huononen

Nätplanerare

KumBro Stadsnät

019-761 22 59samuel.huononen@kumbro.se

Thomas Kammerland

Tekniker, fastighetsnät

KumBro Stadsnät

019-761 22 33thomas.kammerland@kumbro.se

Anders Westman

Nätaffärsutvecklare

KumBro Stadsnät

019-673 22 68anders.westman@kumbro.se

Arne Jansson

Projektledare, IoT och WiFi

Konsult

072-441 50 56arne.jansson@kumbro.se

Amanda Pragnert

Kommunikatör

Konsult

amanda.pragnert@kumbro.se

Viktiga nummer

Elsupport KumBro Vind för befintliga kunder
Välkommen att kontakta oss om du har frågor rörande flytt av elabonnemang eller andra frågor rörande KumBro Vind.

elsupport@kumbro.se
Telefon: 019-7612250


Kabelskada
Vid kabelskada eller avgrävning är du välkommen att kontakta vår partner OneCo.

projektkontoret@oneco.se
Telefon: 0771-25 03 30

Frågor om tjänsteportalen
Har du problem med att aktivera din tjänst eller har frågor om tjänsteutbudet i stadsnätet är du välkommen att kontakta vår kommunikationsoperatör Open Universe.
Telefon: 0770-82 55 55