Hoppa över till innehåll
Grön uppkopplad stad

Viktiga nummer

Växel
Har du en fråga eller behöver hjälp med något är du alltid välkommen att kontakta oss.

info@kumbro.se
Telefon: 019-673 22 60

Elsupport Kumbro Vind för befintliga kunder
Välkommen att kontakta oss om du har frågor rörande flytt av elabonnemang eller andra frågor rörande Kumbro Vind.

elsupport@kumbro.se
Telefon: 019-7612250


Kabelskada
Vid kabelskada eller avgrävning är du välkommen att kontakta vår partner OneCo.

projektkontoret@oneco.se
Telefon: 0771-25 03 30

Frågor om tjänsteportalen
Har du problem med att aktivera din tjänst eller har frågor om tjänsteutbudet i stadsnätet är du välkommen att kontakta vår kommunikationsoperatör Open Universe.
Telefon: 0770-82 55 55

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Kumbro.

Peter Lilja

Verkställande direktör

peter.lilja@kumbro.se

Per Sjöberg

Innovations- och utvecklingsansvarig / vice VD

Kumbro Stadsnät

019-673 22 66per.sjoberg@kumbro.se

Linda Kanto

Administrativ chef

019-761 22 34linda.kanto@kumbro.se

Niklas Stefansson

Nätchef

Kumbro Stadsnät

070-337 01 48niklas.stefansson@kumbro.se

Emma Andersson

Ledningskoordinator

019-673 22 64emma.andersson@kumbro.se

Amanda Lagerquist

Redovisningsekonom

019-761 22 35amanda.lagerquist@kumbro.se

Sofia Thorell

Försäljningsansvarig

Kumbro Stadsnät

019-673 22 67sofia.thorell@kumbro.se

Rasmus Thorsén

Försäljning villa, fiber på landsbygd

Kumbro Stadsnät

019-673 22 63rasmus.thorsen@kumbro.se

Henrik Ånger

Projektledare

Kumbro Stadsnät

019-761 22 57henrik.anger@kumbro.se

Richard Malmgren

Nätansvarig

Kumbro Stadsnät

019-761 22 32richard.malmgren@kumbro.se

Samuel Huononen

Nätplanerare

Kumbro Stadsnät

019-761 22 59samuel.huononen@kumbro.se

Thomas Kammerland

Tekniker, fastighetsnät

Kumbro Stadsnät

019-761 22 33thomas.kammerland@kumbro.se

Anders Westman

Nätaffärsutvecklare

Kumbro Stadsnät

019-673 22 68anders.westman@kumbro.se

Hannes Kataja

Kommunikatör

+46 70 788 29 31hannes.kataja@kumbro.se